Име и презиме Предмет Година Ментор Член 1 Член 2
Соња Нацкова Организација на железнички сообраќај IV Трајче Шопов Александар Каракачанов Борче Здравкоски
Соња Нацкова Практична настава IV Дејан Стојчески Мартин Павлов Зоран Ѓорѓиевски
Соња Нацкова Организација на превоз на патници и стока со железница   IV Борче Здравкоски Дејан Стојчески Трајче Шопов
Благој Ристов Практична настава IV Дејан Стојчески Мартин Павлов Зоран Ѓорѓиевски
Благој Ристов Организација на железнички сообраќај IV Трајче Шопов Александар Каракачанов Борче Здравкоски
Благој Ристов Организација на превоз на патници и стока со железница   IV Борче Здравкоски Дејан Стојчески Трајче Шопов
Борче Аврамовски Влеча на возови со организација на влеча на возови III Дејан Стојчески Александар Каракачанов Трајче Шопов
Борче Аврамовски Македонски јазик и литература IV Гордана Илиева Николина Тодоровска Зекије Реџај
Борче Аврамовски Организација на железнички сообраќај III Борче Здравкоски Мартин Павлов Зоран Ѓорѓиевски
Панде Ѓоршевски Електрични уреди и опрема IV Борче Здравкоски Трајче Шопов Мартин Павлов
Панде Ѓоршевски Влечни возила IV Мартин Павлов Дејан Стојчески Трајче Шопов
Панде Ѓоршевски Влеча на возови со организација на влеча на возови IV Зоран Ѓорѓиевски Борче Здравкоски Александар Каракачанов
Арлинд Ибраими Спорт и спортски активности III Меритон Бериша Берат Абази Иван Никчевиќ
Арлинд Ибраими Практична настава III Газменд Красниќи Музафер Алими Ангела Јошеска
Арлинд Ибраими Шпедиција и шпедициско работење III Џихане Алидеми Газменд Красниќи Катерина Стојческа
Канита Исени Технологија на патен транспорт III Музафер Алими Газменд Красниќи д-р Цветанка Ристиќ
Канита Исени Технологија на железнички транспорт III Музафер Алими Газменд Красниќи Драгиша Секуловски
Канита Исени Бизнис III Сенад Сулејмани Џихане Алидеми м-р Весна Живаљевиќ
Берат Барди Технологија на поштенски транспорт II Џихане Алидеми Сенад Сулејмани м-р Весна Живаљевиќ
Берат Барди Логистика II Газменд Красниќи Музафер Алими Ангела Јошеска
Берат Барди Техника на ракување и складирање на товар II Газменд Красниќи Музафер Алими Катерина Стојческа
Ристе Ристовски Влечни возила IV Мартин Павлов Дејан Стојчески Трајче Шопов
Ристе Ристовски Влеча на возови со организација на влеча на возови III Дејан Стојчески Александар Каракачанов Трајче Шопов
Ристе Ристовски Организација на железнички сообраќај III Борче Здравкоски Мартин Павлов Зоран Ѓорѓиевски
Фикрет Хасиќ Транспортно сметководство III Александар Каракачанов  Борче Здравкоски Дејан Стојчески
Фикрет Хасиќ Организација на превоз на патници  III Трајче Шопов Зоран Ѓорѓиевски Мартин Павлов
Фикрет Хасиќ Употреба на коли III Зоран Ѓорѓиевски Мартин Павлов Александар Каракачанов
Александар Стевковски Македонски јазик и литература IV Гордана Илиева Николина Тодоровска Зекије Реџај
Александар Стевковски Спорт и спортски активности IV Томислав Христов Дарко Трајановски Славчо Пејков
Александар Стевковски Организација на железнички сообраќај III Борче Здравкоски Мартин Павлов Зоран Ѓорѓиевски
Константинос Миноски Математика IV Елизабета Марковска Павлина Пауновска Снежана Божиновски
Константинос Миноски Македонски јазик и литература IV Гордана Илиева Николина Тодоровска Зекије Реџај
Константинос Миноски Граѓанско образование IV Зорица Стаменковиќ Силвана Ѓоргов Марјан Трајковски
Давид Кочоски Практична настава II Дејан Стојчески Александар Каракачанов Борче Здравкоски
Давид Кочоски Физика II Весна Димовска Анета Михајловска Александра Радовановиќ
Давид Кочоски Технологија на складирање II Мартин Павлов Драгиша Секуловски д-р Цветанка Ристиќ
Јулијана Ѓорѓиевска Македонски јазик и литература IV Гордана Илиева Николина Тодоровска Зекије Реџај
Ѓулназ Сулејманова Спорт и спортски активности IV Томислав Христов Иван Ничевиќ Дарко Трајановски